اشتراک گذاری

جدیدترین ورژن اسکچاپ 2018 به بازار آمد

معمولا با آمدن ورژن های جدید نرم افزار ها، گاها شاهد تغییرات بنیادین یا سطحی و ظاهری در نرم افزارها هستیم. ورژن 2018 اسکچاپ، با شعار “تفکر سه بعدی؛ ترسیم سه بعدی” به تازگی منتشر شده و ویژگی های گرافیکی و فنی جدیدی به آن اضافه شده که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. همچنین در ادامه لینک دانلود نسخه های 2016، 2017 و 2018 در دسترس است.

1- مقاطع هوشمند یا ( Smarter Sections ) :

این ویژگی این اجازه را به کاربران می دهد تا سکشن هایی با پروفیل های توپر را در صفحه نمایش خود مشاهده کنند. با این ویژگی میتوانید سکشن های خود را نام گذاری کنید و خطوط سکشن را به صورت فنی در نرم افزار ببینید. میتوانید رنگ پروفیل توپر سکشن ها را هم تغییر بدهید. در قسمت سکشن سریع نیز می توانید فقط محدوده مورد نظر را برای سکشن انتخاب و اعمال کنید. در ورژن های قبلی هنگام مقطع گیری کل محدوده کار در سکشن مورد نظر می رفت که این مشکل حل شده است. که همه این ویژگی ها به مدیریت بهتر در بخش فنی پروژه ها کمک شایان توجهی کرده است.

 

2- ترسیم دقیق و با مقیاس (Scaled Vector Drawing):

در این ویژگی نیازی به ترسیم خطوط کار برای تبدیل به حجم شدن و کار در Layout نیست. در این ویژگی شما میتوانید یک مدل ساده را در اپلیکیشن layout اسکچاپ با مقیاس ایجاد کنید و با همه جزئیات در آن نرم افزار ترسیم کنید. همچنین بهینه سازی فایل های وارد شده از نرم افزار اتوکد با فرمت DWG و خواندن کتابخانه های اتوکد نیز یکی دیگر از بهینه سازی های این ویژگی در اسکچاپ 2018 است. همچنین ایجاد دستورهای Fillet, Arcs, Offset array, Selections در اپلیکیشن پرقدرت Layout می تواند شبیه به نرم افزار اتوکد برای اسکچاپ عمل کند و خروجی های فنی دوبعدی و دقیقی را ارائه نماید.

3- ویژگی های مدیریت و برنامه ریزی برای ساخت Got BIM

اضافه شدن فیلد های پیشرفته برای قیمت، اندازه، نوع، وضعیت مالک برای پروژه ها که اطلاعات مفیدی برای برنامه ریزی و ساخت یا همان سیستم BIM است در این نسخه فراهم شده است. در این سیستم با توجه به مقادیر و مشخص کردن قیمت، برآورد های مالی پروژه به دست می آید و برنامه ریزان پروژه می توانند اطلاعات مهم مثل زمان بندی و قیمت پروژه را محاسبه کنند.

لینک دانلود نسخه های 2016 ، 2017 و 2018 اسکچاپ به همراه نرم افزار ویری برای نسخه های مورد نظر ( برای ظاهر شدن نسخه های گوناگون نرم افزار به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید لینک زیر)

دانلود اسکچاپ 2018

ترجمه اختصاصی از سایت اسکچاپ  توسط مهندس محمد سابقی/ مدرس نرم افزار اسکچاپ

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ها