Textures ویری برای اسکچاپ

اشتراک گذاری

در این مقاله به بررسی اجمالی Textures ویری برای اسکچاپ می پردازیم.

Textures ویری برای اسکچاپ  و یا بافت ها طرح ها و نقش هایی هستند که می توان روی متریال برای تغییر ظاهر آنها استفاده و به واقعی تر بودن آن کمک کرد. برای تقلید از رنگها و سطوح مختلف مانند گرانیت و سنگ مرمر ، می توان تعدادی بافت روی سطوح دلخواه ایجاد کرد. سایر بافتهای رویه ای می توانند اطلاعاتی مانند جابجایی ، شفافیت و انسداد محیط را ارائه دهند. V-Ray همچنین تعدادی بافت کاربردی برای ترکیب و تصحیح رنگ ها ارائه می دهد.

UI Paths یا مسیر های کاربردی

Asset Editor > Create Asset > Textures
Asset Editor > Textures (right-click)

برای ایجاد Textures ویری برای اسکچاپ از دو مکان در Asset Editor در دسترس است:

 از طریق مسیر  Create Asset button برای ایجاد  آیکون دسته Textures بر روی دکمه ( بالا ) کلیک کنید. اگر دسته Textures خالی است ، با کلیک چپ از شما خواسته می شود که یک آیکون ایجاد کنید و در غیر این صورت ، دسته را انتخاب که با کلیک راست منوی Create باز می شود.

هنگامی که کلید Ctrl نگه داشته می شود ، لیست های کشویی Create Asset ها فعال باقی می مانند و امکان ایجاد چندین دارایی به صورت متوالی را می دهند.

لیست های کشویی Create Asset را می توان از طریق دکمه Create Asset یا نمادهای دسته Asset فعال کرد.

گزینه ها (Options )

تعدادی گزینه های پیش زمینه وجود دارد که V-Ray دارای بافت هایی از آن است.

روی هر بافتی راست کلیک کنید تا منوی زمینه ظاهر شود. یک بافت برای استفاده به عنوان جایگزین برای هر بافت دیگر در صحنه انتخاب کنید. سپس ، از گزینه Replace All References بر روی بافت انتخاب شده استفاده کنید تا این گزینه تأثیر بگذارد.

برای تکرار بافت از گزینه Duplicate استفاده کنید. می توانید بیش از یک Asset را همزمان با Ctrl یا Shift انتخاب کنید. همه اسلات های ورودی بافت () قابلیت های راست کلیک زیر را به اشتراک می گذارند. کشیدن و رها کردن بافتها در هر شکاف ورودی نیز موجود است.

گزینه های زمینه اسلات رنگ اجازه می دهد تا یک رنگ را از یک شکاف رنگ به دیگری کپی و جایگذاری کنید ، و همچنین انتخاب رنگ را به مقدار پیش فرض بازگردانید.

گزینه Globalize بافت را به یک نمونه کرویی تبدیل می کند. هنگامی که روی هر بافتی در Material’s List راست کلیک کنید ، گزینه Globalize نیز موجود است.

گزینه Wrap In ، موجود در منوی زمینه شکاف بافت ، بافت موجود را در بافت جدید قرار می دهد و سپس بافت جدید را در شکاف اصلی وصل می کند.

هر بافتی را می توان از طریق دکمه Replace With New Texture () جایگزین کرد ، که با انتخاب بافت مورد نظر فعال می شود. اگر بافت نمونه باشد ، همه نسخه ها نیز تغییر می کنند.

با کلیک راست بر روی نوار لغزنده و انتخاب گزینه منوی تنظیم مجدد ، می توانید مقدار لغزنده شماره ورودی را به مقدار پیش فرض خود بازگردانید.

اکثر پارامترهای عددی V-Ray با یک اسلایدر همراه هستند تا تنظیم دقیق آن آسان تر شود.

هر نوار لغزنده بر روی محدوده پیش فرض مقادیر توصیه شده یا معمول استفاده شده تنظیم شده است. اگر از مقدار بالاتر از آن محدوده استفاده شود ، لغزنده با افزایش دامنه خود (2 برابر مقدار ورودی) برای حفظ قابلیت استفاده سازگار می شود. اگر از مقدار زیر محدوده کشویی فعلی استفاده شود ، نوار لغزنده مجدداً محدوده خود را با کوچک کردن آن به دو برابر مقدار ورودی تنظیم می کند.

توجه داشته باشید که slider range مقدار حداقل و حداکثر مقدار ورودی پارامتر را نشان نمی دهد. حداقل و حداکثر مقادیر مطلق هر پارامتر را می توان با چرخاندن روی جعبه اسپین باکس آن پیدا کرد.

این متن بازگردان مقاله Textures ویری برای اسکچاپ از سایت منتشر کننده آن v-ray for sketchup می باشد و برای دیدن توضیحات بیشتر درباره متریال ویری به مقالات دیگر وب سایت مراجعه کنید(ترجمه اختصاصی از اسکچاپرز)

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ها